Ankara İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli

Ankara İşyeri Hekimliği - Diğer Sağlık Personeli - Osgb İşyeri Hekimi

Meslek Hastalıkları

2012 yılında Türkiye’de iş yerleri ortak sağlık güvenlik birimi hizmetleri ile tanışmaya başlamıştır. Ankara işyeri hekimliği hizmetleri sunan firma, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından almış olduğu yetki belgesi ile farklı sektörlerdeki firmalara, iş sağlığı konusunda hizmet veriyor. İşyeri hekimliği hizmetleri ile işyerinin şartlarından dolayı meydana gelebilecek her türlü sağlık sorunlarını ve riskleri tespit ederek, işçilerin tedavi edilmesini sağlıyorlar.

Sağlık Hizmetleri

Ankara, başkent olması ve çok sayıda firmanın bulunması nedeniyle, OSGB hizmetlerine daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Her firma, iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliğinin belirlemiş olduğu kurallara ve çalışan sayılarına göre belirli sayıda işyeri hekimi bulundurmak zorundadır. Firma geniş kadrosu ile tüm firmalara hizmet vermektedir.

Sağlık hizmetleri şunlardır;

• İşe giriş ve periyodik sağlık kontrolleri
• Mobil sağlık hizmetleri
• Ortam ölçümleri ve periyodik kontroller
• İlk yardım eğitimleri
• Hijyen eğitimleri

İş yeri hekimi çalışanları ile firmalara, tam zamanlı ya da kısmi zamanlı sağlık hizmetleri veriyorlar. Bu süreler, işyerlerinin tehlike sınıflarına göre değişiyor.

İşe Giriş Muayeneleri
İş yerinin sahip olduğu şartlar ve yapılan işin gereklerine göre meslek hastalıkları risklerini en aza indirebilmek için işe yeni girenler, çalışanlar sağlık kontrolünden geçirilmektedir. Çalışanların sağlık kontrollerinin takip edilmesi ve gerekli işlemlerin yapılabilmesi için iş yeri hekimliği hizmetleri veriyorlar. İşe yeni girecekleri sağlık kontrolünden geçirerek, iş ile ilgili herhangi bir risklerinin olup olmadığı tespit edilmeye çalışılıyor. Yapılan testler sonucu herhangi bir hastalığı bulunmayanlara, çalışabilir raporu verilmektedir.

Mobil Sağlık Hizmetleri
İş güvenliği kanunlarına göre çalışanların işe devam ettikleri süre boyunca periyodik sağlık kontrolünden geçirilmesi zorunludur. Periyodik kontroller için çalışanların hastanelere gitmesi, hem çalışanlar hem de iş yeri açısından zaman kaybı olacaktır. Bu zaman kaybını önlemek için mobil sağlık hizmeti vererek, periyodik kontrolleri işyerinde yapıyorlar.

Hızlı ve Güvenilir Hizmetler
Ankara il sınırları içerisinde, çok sayıda firmaya OSGB hizmeti verdikleri için uzman kadroları ile mümkün olduğunca hızlı hizmet vermeye çalışıyorlar. İş yeri hekimleri ile işyerlerinde, tüm çalışanların periyodik kontrollerini ve günlük muayenelerini gerçekleştiriyorlar. Mobil sağlık hizmetleri vererek, hizmetlerin hızlı verilmesini sağlıyorlar.
Google'da anahtar kelimelerimiz yardımıyla bizlere ulaşabilirsiniz.
Anahtar kelimeler: ankara osgb firmaları, ankara işyeri hekimliği, iş hekimliği, kurum hekimi, osgb işyeri hekimi, ankara diğer sağlık personeli, diğer sağlık personeli sertfikası ve belgesi, isg diğer sağlık personeli