Hakkımızda

Hakkımızda
Kamu kurum ve kuruluşları, organize sanayi bölgeleri ile 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa göre faaliyet gösteren şirketler tarafından, işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sunmak üzere kurulan gerekli donanım ve personele sahip olan ve Bakanlıkça yetkilendirilen birimdir.

O.S.G.B.’ler İş yerlerinizin ihtiyaç duyduğu İş sağlığı ve İş güvenliği hizmetlerini tek elden almayı sağlayan bünyesinde İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri hekimi ve Sağlık Personeli bulunduran işletmelerdir.

Özel Tema O.S.G.B. olarak işletmenize hizmet vermemizi talep etmeniz ya da konu hakkında detaylı bilgi almak istemeniz halinde 0312 394 78 02 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Firma Tarihçesi
TEMA OSGB 2013 yılında İşçi sağlığı ve iş güvenliğinin önemini benimseyerek kurulmuş ve bu tarih itibarı ile hizmet vermeye başlamıştır. İvedik Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Remas İş Merkezindeki bir ofiste 4,5 yıl hizmet verdikten sonra Ostim Bölgesi Merkeze yakın lokasyonda yer alan Ayık İş merkezindeki kendi mülkiyetimizdeki ofisimize taşınarak o günden bu yana burada hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Tema OSGB tüm hizmetlerinde ”Daha iyi ve güvenli bir ortam için, önce eğitim sonra iş“ mottosu ile “Sıfır İş Kazası”nı hedeflemiştir.

Büyümeye devam ederken sürekli gelişim ve iyileştirme ile devam eden sistemleşme ve kurumsallaşma çalışmaları; sektördeki Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Müşteri Memnuniyeti konularında farklı bakış açılarını ortaya çıkarmaktadır. Her geçen gün daha iyi nasıl yapılabilir mottosu ile TEMA OSGB hızla büyümeye devam etmekte ve müşteri portföyünü genişletmektedir.

Tema OSGB önce hizmet verdiği firmalardan başlayarak maalesef çalışan kesimin henüz tam olarak önemini kavramadığı ve yeterince benimsemediği iş güvenliği kültürü oluşması ve yerleşmesi adına kendi payına düşeni yapmak adına büyük çaba sarf etmektedir. Nihayetinde işci sağlığı ve güvenliğini farklı fikir ve projeleri ile ele alarak iş kazalarını sıfıra indirgemeyi hedeflemektedir.

Her ne kadar yaklaşık 6 sene önce Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak hizmet vermeye başlamış olsak da aslında Kurucu ortaklarımız bu işi uzun yıllardır yapagelen deneyimli işyeri hekimleri ile tecrübeli makine, inşaat ve çevre mühendislerinden oluşmaktadır.

Bugüne kadar hep özveri ile çalışıp, çabalayıp. elimizden gelen maksimum gayreti sarf ederek ,yararlı olabilmek adına olabilecek en üst performansta çalışmayı ve emek vermeyi prensip edindik.

Firmamızda asgari 10 yıl deneyimine sahip, tecrübeli İşyeri Hekimleri ile hizmet verilmektedir. İş Güvenliği Uzmanlarımızın da birçoğu kamu deneyimine sahip, tecrübeli A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarından teşekkül etmektedir. Yanı sıra saha deneyimi asgari 3-5 yıl olan çok sayıda B ve C sınıfı iş güvenliği uzmanları da tam veya kısmi zamanlı olarak kadromuzda yer almaktadır.

2013 yılında 10-15 civarında firmaya hizmet vermekte iken 2019 yılı itibarıyla hali hazırda 300’ün üzerinde firma sayısına ulaşarak portföyümüzü ciddi manada genişletmiş bulunmaktayız.

Ticari anlamda vurgulamak istediğimiz, belki de en önemli farklılığımız; aşırı hırs ve rekabetin genellikle galip geldiği etik olmayan pazarlama stratejilerinden egemen olduğu sektörde her daim kaliteli hizmet vermeyi prensip edinerek ve kendimizden ödün vermeyerek müşterilerimizin referansları ile ilerledik. Çalıştığımız tüm işyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünü benimsetip yerleştirerek, iş kazaları, ramak kala olayları ve meslek hastalığı riskini asgariye indirebilmeyi birincil önceliğimize yerleştirdik.

Ataması yapılan her iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimimizin ilk olarak yaptığı iş; işveren temsilcisi ve çalışanlarında katılımıyla oluşturulan risk analizi ekibi ile çalışma sahanızı hızlı bir şekilde dolaşarak olası riskleri tespit ederek sizlere kapsamlı bir risk analiz raporu sunmaktır. İş Güvenliği Uzmanlarımız ve İşyeri Hekimlerimizce atılan bu ilk adım iş kazaları ve ramak kala olaylarının önlenmesi ile Firmanıza İş Sağlığı ve Güvenliği alanında alınması gereken önlemleri belirleyecek ve firmanıza özgü İş Sağlığı ve Güvenliği Politikasının oluşturulmasında mihenk taşı olacaktır.
Tema OSGB Tanıtımı
KURUMSAL HİZMET

Profesyonel idari ekibimiz, deneyimli iş güvenliği uzmanlarımız ve işinin ehli işyeri hekimlerimiz ile almış olduğunuz hizmeti ihtiyacınıza en uygun şekilde sizlere sunmaktayız.

DEĞİŞKEN HİZMET SAATLERİ

İş akışınız ve sürekliliğinizin etkilenmemesi için sizlere uygun olan saatlerde danışmanlık ve eğitim hizmetleri talebiniz doğrultusunda esnek bir şekilde sağlamaktayız. Böylece hizmetlerimizi sizlere sunarken iş verimliliğinizin de etkilenmemesi için yoğun çaba sarf ediyoruz.

FİRMA TAKİP SİSTEMİ

Firmanızda ve alt taşeronlarınızda yapılan tüm hizmetleri tek bir ekrandan görüntüleyip seçtiğiniz kıstaslara uygun olarak dilediğiniz gibi kontrol edip raporlayabilirsiniz.

DİJİTAL ARŞİV HİZMETİ

Almış olduğunuz hizmet ile ilgili tüm dokümanlar, sertifikalar, sözleşmeler, saha gözlem raporları, düzenleyici ve önleyici faaliyetler, alınan önlemler, periyodik muayene raporları, onaylı defter suretleri gibi tüm belgelere firmanıza tahsis edilen kullanıcı adı ve şifreniz ile sistem üzerinden erişebilir, söz konusu belgeleri görüntüleyip, bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMA

Android ve IOS işletim sisteminde çalışan Mobil uygulamamız ile birçok işlemi cep telefonumuzdan PC’nizi açmadan gerçekleştirebilir, dokümanlarınıza erişebilir, firmanızla ilgili anlık bildirimler alabilirsiniz.

MÜŞTERİ GİZLİLİĞİ

Yaptığınız işler, tarafımızdan alınan aksiyonlar, dosyalarınız evraklarınız, iş güvenliği ve iş sağlığı ile ilgili tüm çalışmalarınız tarafımızdan üçüncü şahıslara paylaşılmayacak şekilde korunmaktadır.

UYGUN FİYAT POLİTİKASI

İşimizin gerekliliklerini yerine getirirken mevzuatın öngördüğü sürelerin üzerinde ve ekstradan vermiş olduğumuz birçok hizmet için sizlerden fazladan ücret talep etmiyoruz. Uygun ücret politikası ile kaliteli ve üst düzey İSG hizmetini sizlere sağlıyoruz.

İSG İZLEM VE İLERLEME RAPORU

Sağlamış olduğunuz hizmet doğrultusunda sizlere İş Sağlığı Güvenliği anlamında neler yapıldığı ve neler Yapılması gerektiği ile ilgili olarak haftalık, 15 günlük ya da aylık periyotlar halinde raporlamalar yapılıp tarafınıza sunulmaktadır.

KALİTE KONTROL YÖNETİCİSİ

İş güvenliğinde müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak ve verilen hizmetin kalitesini olabildiğince arttırmak için iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi ziyaretleri dışında firmanızla birebir olarak doğrudan ilgilenen “Kalite Kontrol Yöneticileri” görevlendiriyoruz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Müşterilerimiz ile birebir ilgilenerek tüm eksiklikleri ve memnuniyetsizlikleri giderilmesi için uzman ekip ziyaretleri, kalite kontrol yönetici atamaları gerçekleştirmekteyiz. Odaklandığımız ana işimiz iş sağlığı ve iş güvenliği olduğu için; “Temamız İş Güvenliği” sloganı ile firmanız özelinde iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşturulup tüm kurumlarda yaygınlaştırılmasına katkı sağlayıp müşteri memnuniyeti sağlamaktan gurur duymaktayız.

SEKTÖRDE FARKLI HİZMET

İş Sağlığı ve güvenliği hizmeti sektöründe faaliyet gösteren diğer firmalardan tamamen farklı bir bakış açısına sahip ve sunmakta olduğumuz hizmetler konusunda memnuniyet garantisini veren, farklılaşma ve kaliteli hizmet yolunda maksimum çaba sarf ederek olağanüstü emek veren bir firmayız.

EKSİKSİZ VE TAM ÇÖZÜM

Firmanızda İş Sağlığı Güvenliği ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetlerde sizlere rehberlik ediyoruz. Talebiniz doğrultusunda firmanızın İş Sağlığı Güvenliği konusunda A’dan Z’ye tam donanımlı hale getirilmesine yardımcı oluyoruz.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Sizleri yormamak ve zaman kaybetmemeniz için Sağlık Taraması, İş Güvenliği Levhaları, Kişisel Korucu Donanımlar, Mesleki Yeterlilik Belgeleri, İlk Yardım Eğitimleri gibi konularda gerekli araştırmaları yaparak sunacağımız raporlar doğrultusunda bu hizmetlere en uygun şekilde ulaşabilmenizi sağlamak üzere sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

ÜCRETSİZ KEŞİF

Firmanızın İş Sağlığı ve Güvenliği ile alakalı olarak denetlenmesini veya risklerin değerlendirilmesini istiyorsanız sizlere yardımcı olacak deneyimli iş güvenliği uzmanlarımız ve işyeri hekimlerimiz ile ücretsiz keşif imkânı sunmaktayız.
Şirket Yapısı
Kuruluş Tarihi: 23 Mayıs 2013

Yetki Belgemiz: 6331 sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümleri uyarınca ÇSGB tarafından yetkilendirilerek 27.09.2013 tarih ve 965 belge numarası ile OSGB faaliyetlerine başlamıştır.

Şirket Unvanı: Özel Tema Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ve Çevre Danışmanlık Mühendislik Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Şirketin İşletme Adı: Özel Tema Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

Şirket Merkezi : Serhat Mah. Uzay Çağı Cad. Ayık İş Merkezi No: 82/B-13 Ostim/Yenimahalle/ANKARA

Sermayesi: 500.000 TL

Şirket Müdürü: Hande KEMALOĞLU

OSGB Mesul Müdürü: Şenol AKPINAR