Ankara İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
30/05/2020
Ankara Osgb – Ankara Osgb Firmaları – Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Ankara
30/05/2020

İş Sağlığı

Daha sağlıklı iş ortamlarının oluşturulması ve tüm çalışanların sağlıklarının korunması için iş sağlığı ve güvenliği yasa düzenlemeleri yapılmıştır. Avrupa Birliği standartlarına göre belirlenen kurallar ile tüm işyerlerinde, gerekli düzenlemelerin yapılması ve denetlenmesi istenmektedir. Ankara iş sağlığı ve güvenliği yeterlilik belgesine sahip olan firma, tehlike sınıflarına göre firmaları, iş güvenliği hizmeti veriyor. Uzman teknik kadroları ile çok sayıda firmaya danışmanlık hizmeti veriyor.

İşyeri Hekimi

Yapılan yasal düzenlemeler ile iş yerleri, çalışanlarının sağlıklarını korumak ve gerekli önlemleri almak için iş yeri hekimi bulundurmak zorundadır. OSGB firması olarak, yeterli sayıda işyeri hekimi ile çalışanların sağlıklarını korumaya çalışıyorlar.

İş yeri hekimi hizmetleri kapsamında şunları sunuyorlar;

  • Periyodik muayene
  • Kan testleri
  • Solunum fonksiyonu testi
  • İdrar tahlilleri
  • İşitme testi
  • Portör testleri
  • Akciğer grafisi

İş sağlığı hizmetlerini, yerinde verebilmek ve firmalara zaman kazandırabilmek için mobil sağlık hizmetleri veriyorlar.

Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil sağlık hizmetlerini verebilmek için tam donanımlı araçları, iş yeri hekimi ve iş yeri hemşireleri ile hizmetlerini, firmaların ayaklarına götürüyorlar. Periyodik testler ile işe yeni giriş yapanların çeşitli testlerden geçirilmesini sağlıyorlar. Her test türü için uzman yardımı alıyor, test sonuçlarına göre çalışanlara, çalışabilir raporu veriyorlar. Çalışanlarda, meslek hastalığı ile ilgili bir bulguya rastladıklarında, gerekli tedavinin hemen başlatılmasını sağlıyorlar.

İş Güvenliği

İş yerlerinde, çeşitli nedenlerle meydana gelebilecek her türlü iş kazalarını önceden tespit ederek gerekli önlemlerin alınmasını sağlıyorlar. Mimar, mühendis gibi alanında uzman iş güvenliği uzmanları ile sürekli olarak denetimler yapmakta, görülen tüm aksaklıkların hemen giderilmesini sağlamaktadırlar. Bu hizmetleri ile iş yerlerinin sıfır iş kazası riski ile çalışmalarını sağlıyorlar. Bu hizmetleri ile işçi sağlığını ve güvenliğini korumuş oluyorlar.

Danışmanlık Hizmetleri

OSGB yönetmeliği kapsamında, uzman kadrosu ile her sektördeki firmalara, iş tehlike sınıflarına göre danışmanlık hizmetleri veriyorlar. Danışmanlık hizmetleri kapsamında, alınacak olan önlemler, çalışma ortamının sağlıklı olması, çalışanlar için güvenlik tedbirleri ve sağlık taramalarının yapılması gibi konularda destek oluyorlar. İş güvenliği uzmanlığı eğitimleri ile belirlenen standartların uygulanmasını sağlıyorlar.

Google’da anahtar kelimelerimiz yardımıyla bizlere ulaşabilirsiniz.
Anahtar kelimeler: osgb firması, ankara osgb hizmeti, ostim osgb, ivedik osgb, osgb ankara, ankara osgb firmaları, ankara isg, ankara iş güvenliği, ankara iş sağlığı ve güvenliği, isgüm ankara, ankara iş güvenliği firmaları