Ankara Osgb – Ankara Osgb Firmaları – Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Ankara

Ankara İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti
30/05/2020
Ankara Beypazarı Osgb Firmaları
04/08/2020

İş Güvenliği Uzmanlığı

İş güvenliği, çalışma sırasında, güvenlik tehdidi oluşturabilecek nedenlerin belirlenmesi ve gerekli tedbirlerin alınması işlemidir. Ankara OSGB firması, Ankara ve yakınlarındaki birçok firmaya iş sağlığı ve güvenliği konusunda hizmet veriyor. Firma, tüm hizmetlerini 2012 yılında çıkartılan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre veriyor. Hizmetlerindeki amacı, çalışanları, meslek hastalıklarına ve iş kazalarına karşı korumak, beden ve ruh bütünlüğünü sağlamaktadır. İş güvenliği uzmanları ile anlaşmalı şirketlere kesintisiz hizmetler veriyorlar.

İş Güvenliğinin Sağlanması

İş güvenliği çalışmaları ile işyerinde meydana gelebilecek olan iş kazalarını en aza indirmek ve tamamen önlemeye yöneliktir. Uzman ekipleri ve iş güvenliği uzmanları ile hizmet verdikleri firmaları sürekli denetlemekte, çalışanların iş güvenliği kurallarına uymalarını sağlarken, çalışma ortamının daha güvenli olması için düzenlemeler yapıyorlar. Firmaların, iş kollarına göre riskleri ve meslek hastalığı türleri farklıdır. Her meslek koluna göre özel çalışmalar yapıyorlar.

OSGB Hizmetleri

Ankara bölgesinde, uzmanları ile hizmet veren en iyi ortak sağlığı ve güvenliği firması olarak, tüm alanlarda hizmet veriyorlar.

Anlaşmalı firmalara sundukları hizmet türleri şunlardır;

  • İş güvenliği uzmanlığı eğitimi
  • Danışmanlık hizmeti
  • Sağlık hizmetleri
  • İş ekipmanlarının kontrolü
  • Çevresel etki değerlendirmesi

İş sağlığı ve güvenliği yönetmeliklerine uygun hizmetler vererek, oluşabilecek olan tüm güvenlik risklerini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar.

İş Güvenliği Uzmanları

Ekip olarak sürdürdükleri tüm hizmetlerinde temel hedef, ölümlü iş kazalarını 0 düzeyine indirmek ve daha güvenilir ortamları oluşturmaktadır. İş güvenliği uzmanları, yönetmelik ile A, B, C sınıfı olarak ayrılmaktadır. Bu kişiler tam süreli ya da kısmi süreli olarak hizmet verirler. Mühendisleri ve teknik elemanları, tam süreli olarak hizmet veriyor. Sağlık personeli ve iş yeri hekimleri tam süreli ya da kısmi süreli olarak hizmet veriyorlar.

Uzmanlık Eğitimleri

Firma, iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerini, 180 saat teorik, 40 saat uygulamalı olacak şekilde planlıyor. Uzman eğitmenleri ile eğitim sürelerini talep ya da ihtiyaca göre artırabiliyorlar. Teorik bölümde, yüz yüze eğitimler vererek, kaliteli eğitimlerin verilmesini sağlıyorlar. Teorik eğitimler tamamlandıktan sonra uygulama eğitimine başlıyor ve kişisel becerilerin geliştirilmesini, en iyi güvenlik önlemlerinin alınmasını sağlıyorlar.

Google’da anahtar kelimelerimiz yardımıyla bizlere ulaşabilirsiniz.
Anahtar kelimeler: ankara osgb firmaları, osgb ankara, ortak sağlık güvenlik birimi ankara, çankaya osgb ankara, ankara iş güvenliği firmaları, ostim osgb, osgb ankara yenimahalle, ankara osgb kızılay ve ankara osgb listesi, sincan osgb